La 36 edición del concurso literario de San Telmo ya tiene ganadoras/es
La entrega de premios se celebró ayer a las 18:00 en Aita Mari y como cada año, las y los jóvenes participantes zumaiarras han demostrado un nivel extraordinario en sus escritos.
Estos son los nombres de las personas ganadoras de este año:
CUENTOS:
- EP 4: Cuento: Emma Romatet Kerejeta “Ostadarra”
- EP 5: Cuento: Amaia Zabala Zearreta “Txapel magikoa”
- EP 6: Cuento: Anuk Romanelli Igoa “Nire tristurak”
- 1º ESO: Cuento: Ipuina: Kattin Berriozabal Gorostiaga “Oroitzapena-Itxaropena”
- 2º ESO: Cuento: Ipuina: Naroa Korta Rodriguez “Amaia”
- 3º ESO: Cuento: Sara Azkue Larrañaga “Bizitza berri bat”
- 4º ESO: Cuento: Joar Garate Rueda “Tren bat nire barrura”
- Bachiller: Ianire Aristondo Muguerza “180ºko bira itzela”
POEMAS:
- EP3: Poema: Lierni Olaizola Izagirre “Beheko plaza”
- EP4: Poema: Aiza Gogenola Gonzalez “Malkoak”
- EP5: Poema: Izar Iruretagoiena Etxabe “Natura”
- EP6: Poema: Olerkia: Maddi Iraola Amenabar “Ni”
- 1º ESO: Poema: Olerkia: Beñat Aginagalde Martiarena “Bale itsua”
- Mención: Uxue Ibarra Sanchez “Zergatik ote?”
- 2º ESO: Poema:Nerea Aizpurua Bakero “Ahaztu”
- 3º ESO: Poema: Olerkia: Ekhiñe Irigoien Korta “Kolore Grisa”
- 4º ESO: Poema: Olerkia: Elena Sanchez Hidalgo “Saihesteko unea”
- Mención; Joane Zabala Zearreta “Olatuen artean dantzan”
- Bachiller: Sara Mancisidor Aranberri “Ametsetan nabil”
- Mención; Nerea Tena Eizagirre “Hegan”
BERTSOS:
- EP4: Bertso: Hegoia Argoitia Cristobal “Olarrua”
- EP5: Bertso: Akox Gandarias Gaston “Urtaroak”
- EP6: Bertso: Ibai Etxabe Alberdi “Errefuxiatuak”
- 1 º ESO: Bertso: Eneritz Aizpurua Arrieta “Save the flysch”
- 2 º ESO: Bertso: Xeber Yeregi Aizpurua “San Telmoak”
- 3 º ESO: Bertso: Alaia Azkue Etxabe “Hurrengoa nire kontu”
- 4 º ESO: Bertso: Joar Garate Rueda “Heriotza naiz”
LITERATURA ORAL:
- EP5: Oral: Garazi Beristain Oliden eta Naroa Etxaide Etxabe “Zumaiako kondaira bitxia”
- EP6: Oral: Argiñe Alberdi Kortajarena eta Niko Larrañaga Alberdi “Konde baserriko istorioa biloben ahotan”
- Mención: Ahozkoa: Anuk Romaneli Igoa eta Urko Larrañaga Garate “ Pernando Amezketarra; zapaburuak ardotan”
- 1 º ESO: Oral: Beñat Aginagalde Martiarena eta Kira Sesma Alvarez “Ezusteko urtebetetzea”
- 2 º ESO: No hay premio
- 3 º ESO: Oral: Alaitz Aramendi Lopetegi eta Jokin Aduriz Garciarena “Teknologia aurrez aurreko komunikazioaren amaiera”
- 4 º ESO: Oral: Joane Zabala Zearreta eta Paulo Elosegi Albizu “Begoña itsasontzia”