Atzo banatu ziren 36. San Telmo literatur lehiaketako sariak

2019/04/11
Sari banaketa ekitaldia atzo 18:00ean egin zen Aita Marin eta urtero bezala, herriko gazteek ohiko maila bikainari eutsi diote ipuin, bertso, olerki eta ahozkoen mailan.

Hauek izan dira aurten saridunak:

IPUINAK:

  • LH4 ipuina: Emma Romatet Kerejeta “Ostadarra”
  • LH5 ipuina: Amaia Zabala Zearreta “Txapel magikoa”
  • LH6: Ipuina: Anuk Romanelli Igoa “Nire tristurak”
  • DBH1: Ipuina: Kattin Berriozabal Gorostiaga “Oroitzapena-Itxaropena”
  • DBH2: Ipuina: Naroa Korta Rodriguez “Amaia”
  • DBH3: Ipuina: Sara Azkue Larrañaga “Bizitza berri bat”
  • DBH4: Ipuina: Joar Garate Rueda “Tren bat nire barrura”
  • Batxilergoa: Ianire Aristondo Muguerza “180ºko bira itzela”

OLERKIAK:

  • LH3: Olerkia: Lierni Olaizola Izagirre “Beheko plaza”
  • LH4: Olerkia: Aiza Gogenola Gonzalez  “Malkoak”
  • LH5: Olerkia: Izar Iruretagoiena Etxabe “Natura”
  • LH6: Olerkia: Maddi Iraola Amenabar “Ni”
  • DBH1: Olerkia: Beñat Aginagalde Martiarena “Bale itsua”

-     Aipamena: Uxue Ibarra Sanchez “Zergatik ote?”

  • DBH2: Olerkia: Nerea Aizpurua Bakero  “Ahaztu”
  • DBH3: Olerkia: Ekhiñe Irigoien Korta  “Kolore Grisa”
  • DBH 4: Olerkia: Elena Sanchez Hidalgo “Saihesteko unea”

-     Aipamena; Joane Zabala Zearreta  “Olatuen artean dantzan”

  • Batxilergoa: Sara Mancisidor Aranberri “Ametsetan nabil”

-     Aipamena; Nerea Tena Eizagirre “Hegan”

BERTSOAK:

  • LH4: Bertsoa:  Hegoia Argoitia Cristobal “Olarrua”
  • LH5: Bertsoa: Akox Gandarias Gaston “Urtaroak”
  • LH6: Bertsoa: Ibai Etxabe Alberdi “Errefuxiatuak”
  • DBH1: Bertsoa: Eneritz Aizpurua Arrieta “Save the flysch”
  • DBH2: Bertsoa: Xeber Yeregi Aizpurua “San Telmoak”
  • DBH3: Bertsoa: Alaia Azkue Etxabe  “Hurrengoa nire kontu”
  • DBH4: Bertsoa: Joar Garate Rueda “Heriotza naiz”

AHOZKOAK:

  • LH5: Ahozkoa: Garazi Beristain Oliden eta Naroa Etxaide Etxabe “Zumaiako kondaira bitxia”
  • LH6: Ahozkoa: Argiñe Alberdi Kortajarena eta Niko Larrañaga Alberdi “Konde baserriko istorioa biloben ahotan”

-     Aipamena: Ahozkoa: Anuk Romaneli Igoa eta Urko Larrañaga Garate “ Pernando Amezketarra; zapaburuak ardotan”

  • DBH1: Ahozkoa: Beñat Aginagalde Martiarena eta Kira Sesma Alvarez “Ezusteko urtebetetzea”
  • DBH2: Ez dago saririk
  • DBH3: Ahozkoa; Alaitz Aramendi Lopetegi eta Jokin Aduriz Garciarena “Teknologia aurrez aurreko komunikazioaren amaiera”
  • DBH4: Joane Zabala Zearreta eta Paulo Elosegi Albizu “Begoña itsasontzia”